< מחשבים ניידים - אסימון

מחשבים ניידים

המחשבים הניידים שנמכרים כיום בשוק מציעים תכונות מגוונות יותר ומחירים נוחים יותר מאשר בעבר, ומשום כך במהלך עשרת השנים האחרונות אנחנו עדים לשימוש ההולך וגדל במחשבים ניידים לעומת הצריכה של מחשבים ביתיים.
מחשב נייד פתוח

הגודל לא קובע

לפני רכישת מחשב נייד חדש, חשוב שתדעו כי הגודל אינו בהכרח קובע ומחשבים קטנים יותר יכולים להיות בעלי ביצועים טובים יותר מאשר מחשבים בעלי מסך גדול יותר ומשקל כבד יותר. מרבית מן דגמי המחשבים הניידים שנמצאים כיום בשוק כוללים מסך בגודל 10 עד 17.8 אינץ ומשקלם נע בין ק"ג אחד למחשבים קלילים ביותר ועד ל3.5 ק"ג למחשבים ניידים יחסית כבדים. כאשר אתם בוחרים את גודל המחשב הנייד חשבו על הצרכים שלכם, האם אתם נושאים עמכם את המחשב הנייד ללימודים ולעבודה? במידה וכן, העדיפו לבחור במחשב בעל מסך קטן יותר ובמשקל קל יותר.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:
מחשב נייד בעבודה

מותגים, מחירים ומה שבינהם

בין אם תבחרו דגם מחשב נייד של חברת אפל, דל, לנובו, HP או טושיבה יש לזכור כי המחיר לא תמיד משקף ביצועים ולפני הרכישה יש לבדוק את מכלול הנתונים של הדגמים המוצעים. מלבד הכונן הקשיח וכרטיס הזיכרון שניתנים לשדרוג, שאר חלקי המחשב הינם דינמיים וילוו אתכם לאורך כל תקופת השימוש במחשב. רכיבי החומרה כוללים בין היתר את המעבד שהינו החלק החשוב ביותר שכן הוא מהווה את "המוח" של המחשב, יצרנית המעבדים הבולטת ביותר בשוק כיום הנה חברת אינטל, שמציעה מעבדים מספר סוגי מעבדים, בינהם מעבד מסוג i7 שנחשב למעבד מן הדור השלישי המציע ביצועים חזקים יותר וצריכת חשמל נמוכה יותר. כרטיס המסך גם הוא רכיב חשוב במיוחד כיוון שהוא משפיע על איכות הפעולה של תוכנות עיצוב כדוגמת "פוטושופ" ומשחקי מחשב שדורשים מעבד גרפי ברמה גבוהה.

לסיכום

המחשבים הניידים הקיימים כיום בשוק יכולים לספק את הצרכים של כולם. בין אם אתם סטודנטים, אנשי עסקים או גרפיקאיים תוכלו למצוא את המחשב הנייד שיתאים לשימושים שלכם ולהיות חופשיים לעבוד עם מחשבכם, בבית קפה, בסיפרייה או במשרד.