< לימודי פסיכותרפיה - אסימון

לימודי פסיכותרפיה

ענף הרפואה המשלימה מבוסס על הקשר ההדדי בין הגוף לנפש וכולל כיום מגוון תחומים וביניהם פסיכותרפיה ועוד שיטת טיפול שהוכיחו את עצמן כיעילות ומוצלחות.
לימודי פסיכותרפיה, הרבה יותר ממה שחשבתם.

מהי פסיכותרפיה?

פסיכותרפיה הוא מושג רחב המתייחס בעיקר לשיטות טיפול פסיכולוגיות מכמה סוגים. השיטה נועדה לטפל בחוסר איזון נפשי עקב מצוקות ומשברים רגשיים על ידי שימוש בשיטות מסוימות המבוססות בין השאר על מערכת היחסים בין המטופל למטפל. כיום ישנה אפשרות ללמוד פסיכותרפיה במסלול לימוד שאיננו אקדמי בהכרח אלא במוסדות ללימודי תעודה או המשך, או כחלק מתכנית לימוד רחבה של רפואה משלימה. מוסדות הלימוד בתחום מציעים מגוון מסלולים להתמחויות מקצועיות שונות בעתיד.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

מוסדות לימוד בארץ

כך למשל ישנו מסלול לימודים המתמקד בפסיכותרפיה הוליסטית, בטיפול קוגניטיבי התנהגותי, פסיכודרמה, פסיכותרפיה רוחנית בהשראת הבודהיזם ועוד. הבוגרים יוכלו להשתלב בתחום בתור פסיכותרפיסטים עם התמחות בנושא מסוים. ניתן לעבוד במסגרות שונות כגון קופות חולים, בתי חולים, מרפאות פרטיות ומכונים לרפואה משלימה. בין מוסדות הלימוד המציעים לימודי פסיכותרפיה ניתן למנות את מכון מגיד, מכון אדלר, מכללת סמינר הקיבוצים, מכללת רידמן, המכללה לרפואה הוליסטית, מכללת כרכור וועוד.

נושאי לימוד

ישנם מסלולי לימוד שונים במסגרת התחום של פסיכותרפיה וחשוב להתייחס לתנאי הקבלה שמציב מוסד הלימודים, היקף שעות הלימודים, הרמה ונושאי הלימוד העיקריים. קורסים מסוימים בלימודי פסיכותרפיה ניתנים כהעשרה בלבד או כהתמחות עבור אנשי מקצוע עם תואר שני כמו פסיכולוגיים קליניים או מטפלים מתחומים נוספים. נושאי הלימוד השונים כוללים גישות טיפוליות מגוונות, מבוא לפסיכולוגיה, נשימה נכונה, גוף האדם, זרימה אנרגטית, הילינג, יחסי מטפל מטופל, דמיון ומטאפורות, מדיטציה ועוד רבים.

הכשרות

בוגרי קורסים אלו ומסלולי לימוד נוספים בפסיכותרפיה אינם יחשבו לפסיכולוגיים לאחר סיום הלימודים ואין ביכולתם להציג את עצמם ככאלה. יחד עם זאת באפשרותם להעניק טיפול מקצועי לאנשים בהתייחס לתחום שבו התמחו במהלך הלימודים. כך למשל הבוגרים יכולים לעבוד בתור פסיכותרפיסטים במסגרות שונות כמו בתי חולים, מרפאות פרטיות, קופות חולים ומכוני רפואה משלימה.