< קורס אילוף כלבים - אסימון

קורס אילוף כלבים

בשנים האחרונות אנו רואים את תחום קורסי אילוף הכלבים הולך וגדל. חלק הלימודים אלו מוקדשים ללימוד אילוף הכלב להענקת שירות לנכה.
קורסי אילוף הכלבים נועדו ללמד את האדם להוציא מהכלב את מיטב כשרונו הטבעי בעזרה לנכה

כולנו מכירים את כלבי הנחייה בהם משתמשים עיוורים בכדי להסתובב ללא ליווי, בעיקר מחוץ לבית. אך מסתבר כי כלבים יכולים לתת שירות גם לסוגי נכויות אחרים, הם יכולים לשמש תחליף לידיים, לרגלים, לאוזניים ולעיניים של נכים. עם ההבנה כי לכלב יכולות לעזור לנכים בעלי מוגבלויות שונות, נפתח קורס לאילוף כלבים במספר מקומות בארץ.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

למי מיועד קורס אילוף כלבים לשירות?

ברור כי קהל היעד של קורס הם אנשים אוהבי כלבים – מצד אחד, ובעלי רצון לעזור ולטפל בנכים – מצד שני.

אדם היושב בכיסא גלגלים זקוק למי שירים עבורו חפצים שונים, יפתח ויסגור דלתות, ימשוך את כיסא הגלגלים ועוד. חרשים וכבדי שמיעה צריכים שהכלב יפנה את תשומת ליבם לבכי של תינוק, לדפיקה בדלת או לצלצול של שעון מעורר. כלבים סוציאליים משמשים ככלבי ליטוף בעבודה עם קשישים ועם אנשים עם פיגור. ואת כלבי הנחייה של העיוורים כבר הזכרנו.
אפשר לאמן כלב לעבוד עם אדם בעל נכות מסוימת, אך הוא לא יהיה כשיר לעבוד עם נכות מסוג שונה.

מה נותן הקורס לבוגריו?

בוגרי קורס אילוף כלבים לשירותם של נכים צריכים לפתח מיומנויות אשר בעזרתם הם יוכלו להתאים כלב לנכה, ולהשאיר את הכלב אצל הנכה, כך שהוא מבצע עבורו את המשימות להם הוא נועד.

בנוסף, הקורס מעניק לבוגריו מיומנויות חשובות:
1. היכרות עם תכונותיהם של גזעים שונים של כלבים, וזאת בכדי לפתח יכולת להתאים את הכלב לאדם הנכה הזקוק לו.
2. טכניקות מגוונות של הפעלת כלבים, ושיטות אילוף מתקדמות, כמו משמעת ללא רצועה ופקודות מרחוק.
3. בקורס אילוף כלבים לשירות נכים עורכים היכרות מעמיקה האנטומיה והפיזיולוגיה של גוף האדם, תוך הבנת סוגי הנכויות השונות, ועם הצרכים הספציפיים של כל נכות.
4. פיתוח וטיפוח יחסי אנוש. המאלף הוא מתווך זמני בין הכלב לנכה. הכלב צריך להישאר בסוף הדרך עם הנכה, ולהישמע לו. קורס אילוף כלבים מקנה כישורים להבין את שניהם: את האדם ואת הכלב, ולעזור להם לבנות יחסי אמון משמעותיים ביניהם. כמו כן, חשוב לזכור שלאותו נכה יש גם בני משפחה, וגם להם יש קשר עם המאלף. המטרה ליצור יחידה שלמה אחת של האדם הנכה, הכלב והמשפחה.