< לימודי ייעוץ מס - אסימון

לימודי ייעוץ מס

יועץ מס, לפי החוק בישראל לרבות תקנות פקודת מס הכנסה שהתווספו לו במהלך שנות התשעים, הוא בעל מקצוע מוכר ורשום בפנקס יועצי המס. חל איסור על כל אדם שאיננו זכה בהכרה רשמית מטעם הרשויות להעניק ייעוץ בענייני מס. תפקידו של יועץ מס כיום לפי ההגדרה הוא ייצוג לקוחות מול רשויות המס והמוסד לביטוח לאומי. כל יועץ מס שעוסק בייצוג לקוחות נדרש להחזיק ברישיון תקף לתחום העיסוק.

שכר ממוצע ליועצי מס מתחילים

בתחילת הדרך יועץ מס שעבר הכשרה והתמחות מקבל שכר שנע בין 4500 ₪ ל- 6000 ₪ בתנאי שהוא עובד כשכיר במשרד לייעוץ מס. המשכורת גדלה עם צבירת ניסיון ושנות וותק. יועץ מס שעובד באופן עצמאי עתיד לקבל שכר גבוה יותר לאחר שביסס לעצמו שם ומוניטין לאורך תקופה מסוימת בשוק יועצי המס. בתחום זה אין תקרת שכר וניתן לומר שהשמיים הם הגבול.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

מוסדות לימוד

טרם נרשמים למוסד לימודים יש לבדוק האם הוא מוכר בנציבות מס ההכנסה בישראל. מוסדות הלימוד בישראל המציעים לימודי ייעוץ מס הם כדלהלן: המכללה למנהל המפעילה שלוחות שונות באזור חיפה, ירושלים, באר שבע ורחובות, מכללת עתיד עם סניפים בפריסה ארצית, מכללת רמת גן, מכללת משלב הנמצאת בתל אביב, הקריה האקדמית אונו, המכללה המשותפת בצפון הארץ, המכללה הרב תחומית בחיפה, מכללת עמק יזרעאל, המכללה האזורית צפת, מכללת נצרת עילית, מכללת באר שבע ומכללת אתגר.

תהליך הלמידה, נושאי משנה והסמכות

במהלך הלימודים התלמידים עוברים שיעורי הכנה לקראת שתי בחינות מרכזיות: חשבונאות ומיסוי. מדובר בבחינות חיצוניות הנעשות על ידי נציבות מס ההכנסה. תכני הלימוד נחלקים לשלוש קטגוריות מרכזיות: מס הכנסה, המוסד לביטוח לאומי ומס ערך מוסף. עם תום הלימודים ולאחר תקופת התמחות של שנה ניתנת לבוגרים תעודת רישיון מקצועית. אם הבוגרים עברו בהצלחה את הבחינות החיצוניות הם רשאים לתעודה מטעם נציבות מס ההכנסה.