< כאבי ברכיים - אסימון

כאבי ברכיים

מבין כל כאבי המפרקים האפשריים, כאב בברכיים הוא השכיח ביותר עליו אנשים מדווחים. יצאנו לבדוק ממה זה נובע ומה אפשר לעשות? התוצאות מפתיעות.
לכאבי הברכיים סיבות רבות וההיחשפות אליהן עוזרת במיגור הכאבים

מדוע אנו סובלים מכאבי ברכיים?

יש להבין כי הברך נאלצת להתמודד עם עומס עבודה עצום ביותר במהלך חיינו. כפיפת הברך בעת טיפוס במדרגות הינה עצומה ומשמשת מכפיל למשקל הגוף. פעילויות גופניות ושנות הן בעלות משקל רב בפגיעה בברך. נוסף על כך תורמים לעניין משתנים גנטיים רבים.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

מנין נובע הכאב בברך?

בכל מפרק, ובכלל זה מפרק הברך, ישנו משטח חלק העשוי סחוס אשר תפקידו לוודא פעולה חלקה של המפרק. כל פגיעה או שינוי במשטח סחוס זה תגרור כאבים בהפעלת המפרק. חשוב להבין כי מדובר בשינויים בקנה מידה מאוד קטן אך עדיים די בהם כדי לפגוע פגיעה משמעותית בפעולת המפרק שמלווה בכאב. השלב הבא של שחיקה הוא בעצם עצמה הממשיכה לפעול ללא משטח סחוס תקין וכאן מדובר בפוטנציאל לכאבים חריפים אף יותר.

מה ניתן לעשות כיום כנגד כאבי ברכיים?

ישנם כמה וכמה טיפולים הנרשמים כיום לטיפול בכאבי ברכיים. אחד הטיפולים העיקריים הוא מתן תרופות נוגדות דלקת. במקרים של משקל יתר תיתכן המלצה לירידה במשקל שמטרתה להפחית מדרישות העומס על הברכיים. אילו הם טיפולים המפחיתים את הכאב וממוקדים בסימפטומים אך הם אינם פותרים את הבעיה. במקרים של אבחון מוקדם ניתן לקחת תוספי מזון אשר תורמים לבניית סחוס ואז יש הקלה בכאב הנובעת מתיקון של הסחוס. עם זאת טיפול זה יעיל לתקופה קצרה בלבד. הטיפול הבא בסל הכלים לטיפול בבעיות ברכיים הוא זריקות של נוזל ברך. לא מדובר בנוזל ברך ממשי כי אם בנוזל תחליפי הנועד לשמן את הברך למשך טווח פעולתה הרגיל. הטיפול האחרון לאחר שכשלו כל האפשרויות הוא החלפת מפרק הברך במפרק תותב. אופציה דרסטית ללא ספק אך בעלת תוצאות מוכחות.