< רופאים - אסימון

רופאים

כידוע מקצוע הרפואה הינו ייחודי וכמעט שלא ניתן להשוותו לשום מקצוע או תחום אחר, גם אם מדובר בתחומים שנושקים לעולם הרפואה. רופא טוב, מעבר לכך שחייב להיות בעל הכישורים המתאימים, ולצבור ניסיון של שנים, בראש ובראשונה חייב להיות אדם ישר הגון ומוסרי. החשיבות של רמת המוסריות בקרב רופאים כיום הינה גדולה לאין ערוך, כך שכל רופא המעיד על סטיות כאלו ואחרות, עשוי להיפלט לא רק מעולם הרפואה אלא מן המערכת הציבורית בכללותה.

מה חשיבותה של המשמעת בעולם הרפואה?

נושא מרכזי וחשוב מאד בנוסף קשור לנושא המשמעת, כאשר מדובר ברכיב אינטגראלי בלעדיו לא ניתן לנהל רפואה טובה עם רמת סיכונים נמוכה במידת האפשר. המשמעת עצמה צריכה לבוא לידי ביטוי הן בחדרי הניתוח, והן במהלך בדיקות המטופלים, מתן תרופות במינונים שונים ועוד. היעדר משמעת, מסתבר, הנשענת על פרוטוקולים, יכולה להביא לכדי מצב בו הסיכונים הופכים להיות עצומים לאין ערוך. מעבר לכך, כל רופא נדרש להפגין משמעת גם במסגרת לוח הזמנים שבו הוא עובד.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

משמעת לגבי שעות העבודה

אם כן, משמעת צריכה לבוא לידי ביטוי במסגרת שעות העבודה של רופאים, עליהם להגיע בזמן כמו גם לצאת בזמן מבית החולים עם סיום כל המטלות הנדרשות. אנו מציינים זאת מכיוון שלא כל רופא נוקט במשמעת ביחס לשעות עבודתו, ולעתים ניתן להבחין בעיכובים ואיחורים. על אף שרבים טוענים שהסיבה בגינה הרופא איננו עומד בלוחות הזמנים הנדרשים, נעוצה בעזיבת בית החולים לטובת הקליניקה הפרטית בשעות הצהריים, היא איננה מבוססת ואף שקרית לגמרי.

האם רופאים מפרים כללי משמעת?

במרבית המקרים המצב הינו הפוך, רופאים רבים נשארים בבתי החולים מעבר לשעות העבודה שלהם וזאת במטרה לסיים את מטלותיהם השונות לרבות ניתוחים, טיפולים, אדמיניסטרציה, קביעת פגישות ייעוץ וכיוצא בזה. נכון שישנם גם כאלו המפרים את כללי המשמעת לגבי שעות העבודה, אמנם מדובר בפלח מאד קטן מאוכלוסיית הרופאים בבתי החולים, כאשר בית החולים עצמו אמור לתקן מצב זה באמצעות התראות, רישום בתיק האישי ובמקרים קיצוניים איום בפיטורין.