< ציפורן חודרנית - אסימון

ציפורן חודרנית

ציפורן חודרנית הינה תופעה ידועה המסבה לא מעט כאב וסבל למי שמכיר אותה מקרוב ואין ספק שהאבחון והטיפול הם שלבים הכרחיים בתהליך. למידע מקיף בנושא קראו מאמר זה.
ציפורן חודרנית ברגל הינה תופעה שכיחה אך ניתנת לטיפול

ציפורן חודרנית הינה תופעה ידועה המסבה לא מעט כאב וסבל למי שמכיר אותה מקרוב. תופעה זו גורמת לקצוות הפנימיים של ציפורן כף הרגל לצמוח פנימה ולא החוצה. במקרים חמורים אף מתרחשת הפרשה של מוגלה לתוך הגוף שבעקבותיה מתפתח זיהום. אין ספק שהאבחון והטיפול הינם שלבים הכרחיים לחזרה למצב תקין.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

מרבית המקרים של ציפורן חודרנית מתרחשים בבוהן אולם ידוע על מקרים בהם ציפורן חודרנית מתפתחת על אצבעות אחרות של כף הרגל. מאחר ומדובר בתופעה כה טורדנית ניתן למצוא כיום מגוון טיפולים לציפורן חודרנית – בין שהיא מתפתחת בבוהן כף הרגל ובין אם מדובר באצבעות אחרות. מצב זה של ציפורן חודרנית יכול להתקיים בכמה צדדים של הציפורן – פנימה ולצדדים.

שכיחות הופעת ציפורן חודרנית באוכלוסיות השונות

האוכלוסייה הנוטה לסבול מציפורן חודרנית יותר מכל היא בני נוער. אף על פי שניתן למצוא הן נשים והן גברים הסובלים מתופעה זו – בגיל ההתבגרות נמצא הגוף במצב הרגיש ביותר לפיתוח ציפורן חודרנית באצבעות כף הרגל השונות. כמו כן נוטים בני נוער לסבול מהזעה, מה שגורם להתרככות הציפורן ולעור הסובב אותה – עניין המקל על חדירות הציפורן לתוך העור.

הגורמים לתופעה

גורמים עיקריים להתפתחות של ציפורן חודרנית יכולים להיות גנטיקה וכאמור גיל ההתבגרות, גזירה לא נכונה של ציפורני הרגליים, נעליים לוחצות וטיפוח לא נכון של כף הרגל. חשוב לפנות לטיפול מבעוד מועד על מנת למנוע מצב של החרפת חדירת הציפורן לתוך עור כף הרגל.

דווקא אצל מבוגרים אפשרות ההימנעות מצמיחה והתפתחות של ציפורן חודרנית היא גדולה ומשמעותית יותר, זאת משום שהעור קשיח יותר. אולם גם אצל מבוגרים – אם הציפורן נגזרת באופן לא ישר ולא נכון – היא עלולה להתקפל ולצמוח לתוך הבשר.

טיפול בציפורן חודרנית ברגל

הטיפול בציפורן חודרנית מציע מגוון רחב של אפשרויות ולמעשה בכל קופת חולים ניתן כיום ליהנות מטיפולים מקצועיים הניתנים על ידי מיטב אנשי המקצוע בתחום. הטיפול ניתן בהתאם לחומרת המצב ויכול להיות במגוון רחב של צורות. במקרים החמורים יותר יהיה צורך בהסרת הציפורן. אם אין טיפול הולם בציפורן היא יכולה לפתח מורסה וזיהום מקומי ולכן חשוב לתת את המענה המיידי.

עודכן ב- 19/12/2018, 17:05
הוסף מידע רלוונטיהוסף מידע רלוונטי
הוסף תמונה רלוונטיתהוסף תמונה רלוונטית
הוסף סרטון רלוונטיהוסף סרטון רלוונטי
המלץ על עסק רלוונטיהמלץ על עסק רלוונטילוגו של נותן השירות


תאר את נותן השירות באופן ייחודי: