< שמירה על העור בשיזוף - אסימון

שמירה על העור בשיזוף

בין אם אנו משתזפים בשמש ובין אם משתמשים במיטת שיזוף אנו נחשפים לקרני UV אשר יש להיות מודעים להשפעתן על העור ולהתנהל באופן נכון לאחר השיזוף על מנת לשמור על בריאותינו ועורנו. טיפול נכון בעור לאחר השיזוף מבטיח את השגת התוצאות הטובות ביותר ושמירה על השיזוף למשך זמן רב, מומלץ ליישם את ההמלצות של מכון השיזוף. ישנם מספר דגשים אשר מודעות להם תבטיח שמירה על העור והשיזוף.
בחורה מורחת קרם הגנה על העור

מדוע חשוב לשמור על העור לאחר השיזוף?

השיזוף משפיע על עורנו וגופינו באופן אשר דורש התנהלות נכונה, קרני ה UVהנפלטות מהשמש או ממנורות האולטרה-סגוליות של מיטות השיזוף מעניקות את הגוון והשיזוף הרצוי אך דורשות זהירות וטיפול נכון בעור לאחר החשיפה אליהן. קרני האולטרה-סגול עשויות להביא להתייבשות מסוימת של העור ותחושות הנלוות לה. העור מתחמם במהלך השיזוף ויכולה להיווצר תחושה של צריבה. כמו כן יש לדעת את המינון הנכון בטיפול במיטת השיזוף וחשיפה לשמש, כאשר תדירות מוגזמת עלולה לגרום נזקים ולכן יש להקפיד על ההנחיות של מכון השיזוף וליישמן. השימוש בקרמים מתאימים בעת השיזוף מקנה תוצאות טובות ומבטיחות שיזוף עמוק ואחיד וגם בהם יש לעשות שימוש נכון בהתאם להנחיות. כאמור השגת שיזוף אחיד, עמוק אשר נשמר לאורך זמן מחייב התנהלות נכונה, שמירה על ההנחיות והכללים ומודעות לשמירה על העור גם לאחר הטיפול.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

כיצד לשמור על העור?

• לאחר החשיפה לקרני UV והשגת השיזוף במיטת השיזוף או בשמש מומלץ לשתות מים על מנת להזרים נוזלים לגוף. תהליך החשיפה לקרני האולטרה-סגולות מייבש את העור והגוף ועל מנת למנוע התייבשות ולאפשר התחדשות העור מומלץ לשתות.

• שימוש בקרם איכותי לאחר השיזוף חשוב ומומלץ על מנת לקרר את העור ולהחדיר בו מינרלים אשר יעניקו תחושה נוחה, מרגיעה ומראה עור שזוף ובריא.

• מומלץ למרוח את הקרם דווקא ללא מקלחת דבר שמאפשר ספיגה טובה יותר שלו בעור, אם בכל זאת בחרתם להתקלח לאחר השיזוף הקפידו לא להתקלח במים חמים מאוד, מים קרירים או פושרים עדיפים. מקלחת ארוכה מידי תסיר שומנים הנחוצים לעור, גם שימוש בסבון מסיר שומנים רצויים. השתמשו בקרם אשר מחדש את מולקולות המים בעור, קרם המכיל ויטמין A מומלץ לשימוש לאחר השיזוף.

• שתייה מרובה ביום השיזוף מומלצת כמו גם אכילת פירות, ירקות ושוקולד מריר המכילים חומרים אשר מונעים נזקי שמש וקרני .UV

• חשוב לדעת את המינון המתאים לביקור במכון השיזוף ושימוש במיטת השיזוף לפי התכנית האישית המותאמת לכם על ידי מכון השיזוף. כמו כן לא מומלץ לערוך טיפול במיטת שיזוף ביום בו השתזפתם בשמש. שימוש מוגזם ובתכיפות גדולה ובלתי מבוקרת לא ישיג תוצאות טובות יותר אלא להפך, מומלץ לקחת פסק זמן בין טיפול לטיפול ולאפשר לעור להתחדש ולשמור על בריאותו. השימוש במיטת שיזוף מצריך בין 4-12 דקות ולא יותר מפעם ביומיים, יש להקפיד על המרווחים בין פעולה לפעולה. שימוש לא נכון במיטת השיזוף מעבר לתכנית אשר נקבעה עבורכם עלול להסב נזקים,
הקפידו ללכת למכון הפועל לפי רישיון והנחיות משרד הבריאות

כל אחד מאתנו רוצה מראה עור שזוף ובריא, שמירה על כללים פשוטים תעניק לכם גם מראה שזוף הנשמר לאורך זמן וגם תמנע נזקים מצטברים לעור ולבריאות לאורך הזמן. לשיזוף מספר השפעות עלינו, אחת מהן היא מצב הרוח ויצירת תחושות חיוביות, בנוסף הוא גורם לייצור ויטמין D הנוצר רק בעת חשיפה לקרני UV וחשוב להצטברות סידן בעצמות ומגן מהיווצרות